Gebelik Dönemi Beslenme

Home Gebelik Dönemi Beslenme

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Gebelik Döneminde Beslenme

Gebelik döneminde beslenme her zamankinden daha önemlidir. Hamilelikten önce olduğundan daha fazla önemli besine ihtiyacınız var. Her gün sağlıklı yiyecek seçimleri yapmak, bebeğinize gelişmesi için ihtiyaç duyduğu şeyi vermenize yardımcı olacaktır. Ayrıca sizin ve bebeğinizin uygun miktarda kilo almanıza yardımcı olacaktır. Hamilelikten normal zamanlarda daha fazla folik asit, demir, kalsiyum ve D vitaminine ihtiyacınız var;

– Folik asit , belirli doğum kusurlarını önlemeye yardımcı olabilecek bir B vitaminidir. Hamilelikten önce günde 400 mcg (mikrogram) gerekir.

– Demir , bebeğinizin büyümesi ve beyin gelişimi için önemlidir. 

– Hamilelik sırasında kalsiyum, kan basıncında ani bir artışa neden olan ciddi bir tıbbi durum olan preeklampsi riskinizi azaltabilir. 

– D vitamini kalsiyumun bebeğin kemiklerini ve dişlerini oluşturmasına yardımcı olur. 

Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Sağlıklı Beslenme Size Neler Katar

Daha fit Görünüş

Sağlıklı beslenme sayesinde daha fit bir fiziğe sahip olursunuz.

Size Özel Beslenme

Size özel beslenme programı ile daha hızlı forma ulaşırsınız.

Daha sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenme size daha sağlıklı bir hayat sağlar.

Daha zinde Hayat

Spor ile beslenmenin birleşmesi size daha zinde bir hayat sağlar.

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Gebelik Döneminde Sağlıklı Beslenme

İhtiyacınız olan kalori, kilo alma hedeflerinize bağlıdır. Bizler hamilelikten önceki kilonuz, yaşınız ve ne kadar hızlı kilo aldığınız gibi değerlere dayanarak hedefinizin ne olması gerektiğini size söyleyebilir bu süreçte sizin ve bebeğinizin daha sağlıklı olmasını sağlayabiliriz.

Hamileliğin ilk üç ayında, muhtemelen fazladan kaloriye ihtiyacınız yoktur. İkinci üç aylık dönemde, normal şartlarda genellikle yaklaşık 340 ekstra kaloriye ihtiyacınız vardır. Son üç aylık dönemde, günde yaklaşık 450 ekstra kaloriye ihtiyacınız olabilir. Son dönemlerde ise gidişata göre bir program hazırlanmaktadır. Elbette ki bu rakamlar standart rakamlardır. Verilen rakamlar herkese göre değişiklik gösterebilir. Siz bu süreci en iyi şekilde atlatabilmek için hemen bizimle irtibata geçin. Bırakın bu yolculukta siye yoldaşlık edelim.

Gebelik döneminde uzak durmanız gerekenler.

Alkollü içecekler. Yüksek düzeyde cıva içeren balıklar.; Beyaz (albacore) ton balığı, Çini balığı, köpekbalığı, kılıç balığı veya kral uskumru. Sıcak buharda pişirilmedikçe sosisli sandviçler veya şarküteri etler ve soğutulmuş etler.

Gebelik Döneminde Sağlıklı Beslenme​ İçin

Neden Beni Seçmelisin

Gerek yüz yüze, gerek online olarak sizlere belirlediğimiz koşullar altında her zaman hizmet verebilir çıktığın bu yolda yanında olabilirim. Arayın veya uğrayın tüm detayları canlı canlı camlı görüşelim.

Yüz Yüze Hizmet

Eğer imkanınız varsa sizleri ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Online Beslenme Uzmanı

Ofisimize gelme imkanınız yoksa online olarak diyetisyen hizmeti verebiliriz.

Sağlıklı Beslenme

Unutmayın ki sağlık hayattır. Birlikte nasıl sağlıklı hayata kavuşacağınızı belirleyelim

Gizem Beyler Öz Blog

Bizi Takip Edin Eşsiz Tüyolara Erişin