Çocuklar İçin Beslenme

Home Çocuklar İçin Beslenme

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Çocuklar İçin Beslenme

Bir ebeveyn olarak, yaptığımız en önemli şeylerden biri, çocuklarınızın sağlıklı beslenme alışkanlıklarını öğrenmelerine yardımcı olmaktır. Çocuklar, sebze ve meyve, tam tahıllı ürünler ve proteinli gıdalar olmak üzere 3 besin grubunun tümünden yiyeceklerle dengeli bir beslenmeye ihtiyaç duyarlar. Sağlıklı atıştırmalıklar, öğünlerde servis ettiğiniz yiyecekler kadar önemlidir. Ara öğünlerde kullanılacak en iyi yiyecekler; bütün, taze ve işlenmemiş meyve/sebzeler, kepekli tahıllar, süt ürünleri ve etlerdir.

Çocuklarınızı zararlı şeker içeren (sakaroz, glikoz-fruktoz, beyaz şeker) maddelerden uzak tutun bunun yerine doğal şeker (bal, melas, şurup ve esmer şeker) içeren ürünleri sınırlı olarak verin. Unutmayın ki şeker kilo almaya sebep olurken obeziteye kapı açar ve aynı zamanda diş çürümelerine neden olur.

Çocuklar bir şeyler içmeyi çok severler ve küçük yaştan itibaren paketlenmiş meyve suları ebeveynler tarafından çocuklara sunulmaktadır. Unutmayın ki bu meyve sularının içerisinde de tatlandırıcılar bulunmaktadır. Onun yerine taze sıkılmış meyve suları veya püre haline getirilmiş meyveleri sulandırmak sağlıklı liflerin de vücuda alınmasına yardımcı olacaktır.  

Çocuklar İçin Beslenme Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Sağlıklı Beslenme Size Neler Katar

Daha fit Görünüş

Sağlıklı beslenme sayesinde daha fit bir fiziğe sahip olursunuz.

Size Özel Beslenme

Size özel beslenme programı ile daha hızlı forma ulaşırsınız.

Daha sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenme size daha sağlıklı bir hayat sağlar.

Daha zinde Hayat

Spor ile beslenmenin birleşmesi size daha zinde bir hayat sağlar.

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Çocuklarda Sağlıklı Beslenme

Çocukların doğru beslenmesi konusunda ebeveynler olarak sizlere bir çok görevler düşmektedir.

– Tüm aile için uygun olan düzenli yemek ve atıştırma saatleri belirleyin. Yemek zamanlarını paylaşın ve çocuklarınızla yiyin.
– Yemek zamanlarında tüm besin gruplarından dengeli ve çeşitli yiyecekler sunun.
– Yiyecekleri kolayca yiyebilecekleri şekillerde sunun. Örneğin, küçük çocuklarda boğulmayı önlemek için yiyecekleri parçalara ayırın veya ezin.

Daha hızlı ve kalıcı sonuçlar almak online veya yüzde yüz çözüm önerileri yaratmak için baştan sona bu süreçte sizlere doğru beslenme konusunda destek verebiliriz. Çocuğunuzun yaş ve periyodik dönemlerine ve besin gruplarına göre, alması gereken Kalsiyum’dan, Sodyum’a ve tüm vitaminler gibi pek çok bileşeni en hassas terazi misali dengeleyerek, olması gereken besin değerlerine ölçütleyerek işinizi kolaylaştırırken çocuğunuzun sağlıklı beslenme sürecine katkıda bulunabiliriz. Tüm bu adımlarda dün olduğu gibi yarınlarda da sizlere yardımcı olmaktan keyif alacağız.

Diyetisyen Eşliğinde Çocuklar İçin Beslenme

Neden Beni Seçmelisin

Gerek yüz yüze, gerek online olarak sizlere belirlediğimiz koşullar altında her zaman hizmet verebilir çıktığın bu yolda yanında olabilirim. Arayın veya uğrayın tüm detayları canlı canlı camlı görüşelim.

Yüz Yüze Hizmet

Eğer imkanınız varsa sizleri ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Online Beslenme Uzmanı

Ofisimize gelme imkanınız yoksa online olarak diyetisyen hizmeti verebiliriz.

Sağlıklı Beslenme

Unutmayın ki sağlık hayattır. Birlikte nasıl sağlıklı hayata kavuşacağınızı belirleyelim

Gizem Beyler Öz Blog

Bizi Takip Edin Eşsiz Tüyolara Erişin