Adolesan Dönemi İçin Beslenme​

Home Adolesan Dönemi İçin Beslenme​

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Adolesan (Ergenlik) Dönemi Beslenme

Çocukluktan yetişkinliğe adım atılan bu ergenlik dönemindeki gençler üzerinde gerek bedensel gerekse zihinsel olarak birtakım değişiklikler yaşanmaktadır. Adolesan Dönemi bebeklikten sonra hayattaki en hızlı ikinci büyüme aşamasıdır. Aynı zamanda bu dönem ergenin birçok besine olan ihtiyacının, büyüme ile doğru orantılı olarak arttığı dönemdir. Doğru, yeterli, dengeli ve kişiye özgü beslenme ile ihtiyaç duyulan sağlıklı beslenme düzeni oluşturulur.

Unutulmamalıdır ki bu dönem obezite riskinin en çok görüldüğü, en çok arttığı tehlikeli bir dönemdir. Bir uzman bilgisine başvurulmadığı taktirde yetişkinliğe obezitenin taşınma ihtimali yapılan araştırmalar sonucunda %80 olarak belirlenmiştir. Ergelik döneminde oluşam veya oluşmaya başlanan obezite sadece uygun tedavi yöntemleri, psikolojik destek ve fiziksel aktivite ile engellenir.

Bu dönemlerde ebeveynlere de çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Hayat ve yaşam sıkıntısı içerisine düşün bir çok ebeveyn farkında olmadan sorumluluklarını yerine getirememektedir.

Sağlıklı Beslenme Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Sağlıklı Beslenme Size Neler Katar

Daha fit Görünüş

Sağlıklı beslenme sayesinde daha fit bir fiziğe sahip olursunuz.

Size Özel Beslenme

Size özel beslenme programı ile daha hızlı forma ulaşırsınız.

Daha sağlıklı Yaşam

Sağlıklı beslenme size daha sağlıklı bir hayat sağlar.

Daha zinde Hayat

Spor ile beslenmenin birleşmesi size daha zinde bir hayat sağlar.

Sağlıklı Beslenmeyi Öğrenme​ Diyetisyen Gizem Beyler Öz

Diyetisyen Gizem Beyler Öz ile

Ergenlik Dönemi Beslenme

Biz bu sancılı dönemde oluşacak beslenme, ve obezite riskini en kolay şekilde atlatabilmek için siz değerli ebeveynler ve çocuklarınızla birlikte el ele vererek sonuç odaklı doğru beslenme yöntemleri ile ortadan kaldırıyoruz. Çocuklarınızı dinliyor onların ne gibi sorunlarla baş başa kaldıklarını tespit ediyoruz. Onların yaşam koşullarına ve günlük aktivitelerine göre doğru beslenme ve doğru davranış biçimlerini aşılamaya çalışıyoruz.

Gerekli görülen durumlarda psikolojik destek ve uzman eşliğinde spor yapmaları gerektiklerini empoze ediyoruz. Günlük yaşantılarında obezite riskini arttıran faktörleri belirliyor, bu riski ortadan kaldırmak için neler yapmaları gerektiği yönde sizleri bilinçlendiriyoruz. Tamamen çocuğunuzun durumuna özel olarak danışma ve beslenme programı hazırlayarak bu sorunun en hızlı şekilde üstesinden gelmek için tüm enerjimizi ortaya döküyoruz. Sizde bizi arayarak size özel çözümlerimiz hakkında hemen bilgi alabilir Ergenlik Dönemi Beslenme sorunlarını ortadan kaldırabilirsiniz.

Ergenlik Dönemi Beslenme​ İçin

Neden Beni Seçmelisin

Gerek yüz yüze, gerek online olarak sizlere belirlediğimiz koşullar altında her zaman hizmet verebilir çıktığın bu yolda yanında olabilirim. Arayın veya uğrayın tüm detayları canlı canlı camlı görüşelim.

Yüz Yüze Hizmet

Eğer imkanınız varsa sizleri ofisimizde ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Online Beslenme Uzmanı

Ofisimize gelme imkanınız yoksa online olarak diyetisyen hizmeti verebiliriz.

Sağlıklı Beslenme

Unutmayın ki sağlık hayattır. Birlikte nasıl sağlıklı hayata kavuşacağınızı belirleyelim

Gizem Beyler Öz Blog

Bizi Takip Edin Eşsiz Tüyolara Erişin